Prawo gospodarcze

Prawo gospodarcze

Kancelaria świadczy wszechstronną pomoc prawną w zakresie prawa spółek począwszy od wyboru optymalnej formy spółki, poprzez jej założenie i bieżącą obsługę prawną, aż po zakończenie bytu prawnego spółki.

Świadczymy usługi w zakresie reprezentowania Klientów w postępowaniach przed sądami gospodarczymi Krajowego Rejestru Sądowego, w zakresie rejestracji podmiotów jaki i zgłaszania zmian do właściwego rejestru, w szczególności takich jak: rejestracja spółek, podwyższanie kapitału zakładowego zarówno warunkowego jak i celowego, obniżanie kapitału zakładowego, zmiany umów spółek, zmiany w składzie udziałowców spółek i szereg innych.

 

Doradztwo korporacyjne obejmuje także obsługę prawną związaną z organizacją finansowania działalności spółek zarówno przy wykorzystaniu środków własnych jak i obcych, prowadzenie procesów restrukturyzacji zadłużenia spółek, jak również postępowań upadłościowych i naprawczych.

 

Usługi Kancelarii obejmują też przygotowywanie dokumentów korporacyjnych takich jak regulaminy obowiązujące w spółce, projekty uchwał organów zarządczych i nadzorczych spółek oraz przygotowywanie wymaganych prawem ogłoszeń i zgłoszeń do rejestrów sądowych. Kancelaria świadczy również pomoc prawną przy zakładaniu w Polsce spółek z udziałem kapitału zagranicznego, jak również oddziałów i przedstawicielstw przedsiębiorców zagranicznych. Posiadamy również doświadczenie w zakładaniu dla polskich podmiotów spółek w krajach o bardziej liberalnych przepisach podatkowych (np. Cypr, Luksemburg).